Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Archiwum

Matury próbne czas zacząć!!!

W Liceum Akademickim im. Macieja Płażyńskiego w Pucku trwają próbne egzaminy maturalne . To doskonały moment, by sprawdzić swoją wiedzę tuż przed majowym egzaminem. W tym tygodniu odbyły się egzaminy z j. polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Egzaminy zostały przeprowadzone w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Pokaż więcej →

Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021

Miło nam poinformować, że uczniom naszej szkoły zostało przyznane Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. Stypendystami zostali: – Aleksandra Kulas – uczennica klasy 3 Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku – Eliza Prena – uczennica klasy 2 Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku Serdecznie gratulujemy!

Pokaż więcej →

Dzień bez batonika

We wtorek (13.10.2020) w Liceum Akademickim i Technikum Informatycznym uczniowie zrezygnowali z zakupu słodyczy i przekazali pieniądze na leczenie ostatniej szansy dla Krystiana Sabiszewskiego z Helu. Udało się zebrać 499,78 zł.   Więcej informacji o Krystianie: https://www.siepomaga.pl/krystian-sabiszewski

Pokaż więcej →

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody święta Dnia Edukacji Narodowej przychodzi nam przeżywać w trudnych warunkach związanych z epidemią wirusa Covid 19. Ta okoliczność pokazuje, jak podejmowana przez nas praca wymaga osobistej odpowiedzialności i ofiarności. Czasem wiąże się z narażeniem zdrowia, a nawet życia swojego lub bliskich. Ostatnie miesiące pokazały, że tego typu postaw w naszym środowisku nie brakuje, a większość z nas swoją prace traktuje jak swego rodzaju misję i pasję. Ma głęboką świadomość, że osobiste zaangażowanie jest kluczem do owocnego wielowymiarowego rozwoju i pogłębienia wiedzy powierzonych nam dzieci i młodzieży. W tym miejscu chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować, za osobisty trud, liczne inicjatywy i działania edukacyjne podejmowane na rzecz naszych wychowanków, a realizowane w ostatnim czasie w atmosferze dużego napięcia wynikającego ze stanu pandemii. Chciałbym podziękować, za to wszystko, co robicie każdego dnia, aby nasze placówki były miejscem bezpiecznym, rozwijającym umiejętności i talenty oraz kształtującym wzajemną wrażliwość. Życzę Wam, abyście nie tracili w sobie tej wewnętrznej energii i otwartości, która czyni nasze placówki wyjątkowymi, a każdy dzień przynosił sukcesy,

Pokaż więcej →

AKCJA EKOLOGICZNA NA WYSPIE SOBIESZEWSKIEJ

W dniu 6 października uczniowie Liceum Akademickiego wzięli udział w akcji ekologicznej na Wyspie Sobieszewskiej. Celem akcji było promowanie prawidłowych postaw proekologicznych wśród uczniów, poznanie charakterystycznych cech unikatowego środowiska – wybrzeża morskiego oraz poznanie charakterystycznych gatunków fauny i flory tego terenu. Na terenie Wyspy znajdują się dwa rezerwaty Mewia Łacha i Ptasi Raj. Obserwacją otoczyliśmy rezerwat przyrody Mewia Łacha. Podczas spaceru udało się dostrzec kilka osobliwości przyrodniczych, które zostały udokumentowane w postaci fotografii. Niewątpliwie należą do nich mikołajek nadmorski, groszek nadmorski oraz padalec – beznoga jaszczurka, często mylona z wężem. Opiekę nad akcją sprawowała pani Agnieszka Kaźmierska oraz pan Dawid Kaczmarek.

Pokaż więcej →

WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

W ubiegłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się do Gdańskiego ZOO. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej Spacerując i podziwiając cudne zwierzęta, uczniowie nawiązywali nowe znajomości, gdyż był to pierwszy wspólny wyjazd naszych pierwszaków.   

Pokaż więcej →

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 – składanie podań elektronicznie biuro@szkolypuck.pl

Przypominamy, że ruszyła rekrutacja do Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku oraz Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku. Zapraszamy również do obejrzenia filmu stworzonego przez uczniów szkoły https://www.youtube.com/rekrutacja 2020 Podania można wysyłać mailowo na adres: biuro@szkolypuck.pl Dokumenty dotyczące rekrutacji: Liceum Akademickie https://la.pozytywneinicjatywy.pl/rekrutacja/ Technikum Informatyczne https://ti.pozytywneinicjatywy.pl/rekrutacja/ Serdecznie zapraszamy!

Pokaż więcej →

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało wprowadzone na mocy ustawy z 2004 roku. Celem tego święta jest rozpowszechnianie wiedzy o symbolach narodowych i ich znaczeniu w kształtowaniu tożsamości narodowej. Warto dodać, że 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Pokaż więcej →