Liceum Akademickie
im. Macieja Płażyńskiego
w Pucku

Małgorzata Oberzig

 • dyrektor Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku
 • nauczyciel matematyki

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Matematyki Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Od wielu lat jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Matematyka to jej wielka pasja i fascynacja. Uwielbia uczyć, mogłabym godzinami tłumaczyć uczniom trudne zadania. Najbardziej cieszy ją to, że wielu wychowanków studiuje, bądź już ukończyło studia związane z matematyką. Mimo że praca nauczyciela jest bardzo ciężka nie zamieniłaby jej na żadną inną.

Damian Biedrzycki

 • nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent Akadami Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Miłośnik sportów wodnych i białego szaleństwa. Instruktor narciarstwa zjazdowego i pływania. Ratownik WOPR. Amator żeglarstwa i windsurfingu. Zapalony motocyklista.

Karolina Budzisz

 • nauczyciel języka polskiego
 • wychowawca klasy 3 LAB

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność nauczycielska). Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zrealizowała liczne praktyki zawodowe w gdańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zainteresowania badawcze: postsekularyzm, stereotypizacja językowa, moda językowa, literatura podróżnicza i wspomnieniowa.

Norbert Budzisz

 •   nauczyciel matematyki

Absolwent Politechniki Gdańskiej. W pracy z uczniami kieruje się sentecją Janusza Korczaka: „Dobry wychowawca nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje.”

Krystian Formella

 •   nauczyciel matematyki 

Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej na kierunku matematyka o specjalnościach biomatematyka i bioinformatyka. Interesuje się zastosowaniem matematyki w medycynie, w szczególności przewidywaniem rozwoju chorób i epidemii.

Halina Kacperek

 • nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskałam tytuł magistra historii (specjalność nauczycielska ). Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto posiadam również uprawnienia do nauki przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Bardzo lubię pracę z młodzieżą i uczenie. Uważam, że historia jest nauczycielką życia. Uwielbiam również czytać książki i oglądać dobre filmy.

Dawid Kaczmarek

 • nauczyciel biologii

Jestem z wykształcenia biologiem molekularnym. Ukończyłem biologię na Uniwersytecie Gdańskim, a pracę magisterską wykonywałem w Katedrze Biochemii. Bardzo lubię pracę z ambitną młodzieżą, która stawia sobie wysokie poprzeczki. W wolnej chwili podróżuję, czytam książki kryminalne oraz zajmuję się działalnością wydawniczą. Jestem autorem kilku opracowań dla młodzieży licealnej z zakresu biologii i chemii. W pracy zawodowej towarzyszy mi sentencja Goethego: „Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”.

Robert Kanaan

 • nauczyciel wiedzy o kulturze, muzyki oraz zajęć artystycznych

Absolwent Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Instruktor w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie (odpowiedzialny m.in. za szkolenie i egzaminowanie przewodników).Kompozytor – jedna z czołowych postaci polskiej muzyki elektronicznej i ilustracyjnej. Operuje własnym niepowtarzalnym stylem, łączy elementy klasyczne i etniczne. Jest cenionym i uznanym twórcą teatralnym.NAGRODY, WYRÓŻNIENIA

 • Festiwal Młodej Sztuki w Poznaniu (kompozycja)
 • Rzeczpospolita (Janusz R. Kowalczyk) – Najlepsza muzyka w sezonie teatralnym 95/96 w Polsce w rankingu miesięcznika Teatr

Agnieszka Kaźmierska

 • nauczyciel języka kaszubskiego
 • wychowawca klasy 3 LAH

Studia licencjackie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku filologii polskiej, specjalności nauczycielskiej, dwuprzedmiotowej: polskiej oraz kaszubskiej (wiedza o języku i kulturze kaszubskiej). Tytuł magistra otrzymałam w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku, na kierunku pedagogicznym, specjalność: pedagogika zintegrowanej wczesnej edukacji.

Do bezterminowego nauczania języka kaszubskiego dodatkowo upoważnia mnie zaświadczenie wydane na podstawie egzaminów sprawdzających moją znajomość języka kaszubskiego na potrzeby nauczania, przeprowadzonych przez Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie. Obecnie, moim głównym zainteresowaniem jest język, kultura i historia kaszubska. Z racji miejsca naszego zamieszkania, uważam że każdy powinien posiadać elementarną wiedzę na temat Kaszub, w myśl frazy „cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

Kinga Klebba

 • nauczyciel geografii oraz przyrody

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – kierunek Geografia, specjalność geografia fizyczna i kształtowanie krajobrazu

Terenowy Przewodnik Turystyczny – powiaty: pucki, wejherowski, lęborski. Pilot Wycieczek.

Krystyna Klein

 • nauczyciel biologii

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskałam tytuł magistra bilogii ( specjalność nauczycielska), ukończyłam też studia podyplomowe w WSKS w Gdyni na kierunku Edukacja dla bezpieczeństwa, posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracam na indywidualne podejście do uczniów, aby dotrzeć zarówno do tych zdolnych jak i słabszych, nieśmiałych i tych, co za wszelką cenę chcą na siebie zwrócić uwagę, a metidy pracy dobieram mając na uwadze m.in. preferencje sensoryczne uczniów. Moim celem jest wzbudzić w uczniach zainteresowanie biologią, mikrobiologią, ochroną środowiska, uwrażliwić ich na piękno przyrody a także promować wśród nich zdrowy styl życia, zarażać ich swoją pasją, rozwijać zainteresowania przyrodnicze i sprawić, żeby jak najwięcej z nich przychodziło na lekcje z przyjemnością i entuzjazmem.

Praca z młodzieżą mimo, że współcześnie do ławtych nie należy, daje mi dużo przyjemności i pozwala spełniać marzenia.

Krzysztof Laddach

 • nauczyciel fizyki

Ukończyłem z wyróżnieniem pierwszy i drugi stopień studiów na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Obecnie jestem doktorantem w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej w specjalności Automatyka, Elektrotechnika i Elektronika, gdzie kontynuuję prace związane z sztuczną inteligencją rozpoczęte w pracy magisterskiej. W nauczaniu fizyki uważam, że oprócz wyniku ważne jest jej rozumienie.

Ewa Lange

 • nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Pedagog, tłumacz i literaturoznawca. Język angielski kocha od zawsze, wiedzę o nim przekazuje kolejnym pokoleniom już niemal dekadę. Od urodzenia mieszka nad Bałtykiem i nie wyobraża sobie życia bez szumu morza w tle. Uwielbia czytać, szczególnie literaturę fantasy; ulubionym autorem na zawsze pozostanie J.R.R. Tolkien.

Anna Lesnau Wallis

 • nauczyciel języka angielskiego i geografii
 • wychowawca klasy 1 LAG


Ukończyłam Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na uniwersytecie VanAmsterdam w Holandii brałam udział w projekcie dotyczącym przemiandemograficznych i segregacji mniejszości narodowych w Londynie.Jestem także absolwentką City of Bristol College, United Kingdom, AATTechnician NVQ4

Przemysław Łockiewicz 

 • nauczyciel historii 
 • wychowawca klasy 2 LAH

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskałem stopień doktora nauk humanistycznych oraz licencjat z filologii klasycznej o specjalności cywilizacja śródziemnomorska. Wykładam również na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją jest historia, socjologia oraz języki starożytne. Lubię podróżować i poznawać zabytki antycznych kultur.

Karol Mikicki

 • nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyłem również studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa na tej uczelni. Aktualne kończę przygotowywanie rozprawy doktorskiej poświęconej semantyce kilku wyrażeń języka polskiego. Interesuję się literaturą polską i obcą, językoznawstwem teoretycznym, nauką języków obcych (zwłaszcza azjatyckich) oraz sportem.


Ewa Misztal

 • psycholog szkolny

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Biorąc udział w kursach, stale pogłębiam wiedzę i poszerzam umiejętności w zakresie pomocy psychologicznej. Gram na fortepianie i interesuję się historią muzyki, uwielbiam spędzać czas nad wodą na windsurfingu i w górach na snowboardzie. Chciałabym zwiedzić cały świat i poznać wszystkie języki, ale przede wszystkim interesują mnie ludzie.

Monika Piotrowicz 

 • nauczyciel chemii 

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej na kierunku Biotechnologia w zakresie technologia, biotechnologia i analiza żywności. Ukończyła Studium Pedagogiczne, aby móc realizować się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obserwowanie sukcesów swoich wychowanków daje jej wielką satysfakcję. Dąży do tego, aby rozbudzić w uczniach zainteresowanie chemią i ukazać, że ta dziedzina nauki towarzyszy im w każdym obszarze życia. Indywidualnie podchodzi do potrzeb i umiejętności każdego ucznia. Motywuje ich do nauki i pracy nad sobą.

Katarzyna Rawicz- Stocka

 • nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem anglistyki o specjalności tłumaczeniowej. W swojej pracy najwięcej uwagi poświęcam konwersacjom, po to aby język angielski stał się łatwiejszy i bardziej przyjazny, a bariera językowa obca. Do moich zainteresowań oprócz literatury krajów anglosaskich należą także kraje Dalekiego Wschodu, w szczególności kultura i język japoński, który jest moją drugą pasją.

Natalia Reske

 • nauczyciel języka angielskiego 
 • wychowawca klasy 2 LAB

Jestem absolwentką filologii angielskiej i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych  w Toruniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Język angielski jest dla mnie przede wszystkim narzędziem służącym komunikacji, poznawaniu ludzi i świata, dletego też w swojej pracy największy nacisk kładę na przyswojenie przez uczniów tej sprawności tak, aby nauka nie kojarzyła im się tylko z mozolnym zapamiętywaniem

Marcin Selke

 • nauczyciel języka polskiego oraz informatyki
 • wychowawca klasy 1 LAP 

Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Filologia Polska (nauczycielska). W trakcie dalszych studiów na Uniwersytecie Gdańskim zdobył uprawnienia do nauczania przedmiotów informatycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Prywatnie fan Sherlocka Holmesa, miłośnik literatury kryminalnej, muzyki elektronicznej i rozrywki typu escape room. Interesuje się też tematyką IT, a w szczególności sferą hardware.

Ks. Artur Suska

 • nauczyciel religii

Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Od lipca 2016 roku wikariusz Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Zainteresowania: sport, muzyka, teologia. Ulubione motto: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! (św. Augustyn).

Karolina Turczyn

 • nauczyciel wspomagający

Ukończyłam studia, drugiego stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z pedagogiki rewalidacyjnej ze wspomaganiem rozwoju i terapią osób niepełnosprawnych. Miałam przyjemność pracować z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością, w dalszym ciągu doskonalę swoje umiejętności i pogłębiam swoją wiedzę jako oligofrenopedagog.

James Wallis

 • nauczyciel języka angielskiego native speaker

Absolwent University College London. Moim celem jest pomóc uczniom w

odblokowaniu ich umiejętności językowych poprzez ćwiczenia, aby stać się

bardziej płynnym i pewnym w języku angielskim.