Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Kadra Pedagogiczna


Małgorzata Oberzig

Dyrektor Szkoły

Nauczyciel matematyki

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Matematyki Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Od wielu lat jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Matematyka to jej wielka pasja i fascynacja. Uwielbia uczyć, mogłabym godzinami tłumaczyć uczniom trudne zadania. Najbardziej cieszy ją to, że wielu wychowanków studiuje, bądź już ukończyło studia związane z matematyką. Mimo że praca nauczyciela jest bardzo ciężka nie zamieniłaby jej na żadną inną.


Karolina Budzisz

Nauczyciel języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność nauczycielska). Zrealizowała liczne praktyki zawodowe w gdańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zainteresowania badawcze: postsekularyzm, stereotypizacja językowa, moda językowa, literatura podróżnicza i wspomnieniowa.


Marcin Selke

Nauczyciel języka polskiego oraz informatyki

Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Filologia Polska (nauczycielska). W trakcie dalszych studiów na Uniwersytecie Gdańskim zdobył uprawnienia do nauczania przedmiotów informatycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Prywatnie fan Sherlocka Holmesa, miłośnik literatury kryminalnej, muzyki elektronicznej i rozrywki typu escape room. Interesuje się też tematyką IT, a w szczególności sferą hardware.


Krystian Formella

Nauczyciel matematyki

Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej na kierunku matematyka o specjalnościach biomatematyka i bioinformatyka. Interesuje się zastosowaniem matematyki w medycynie, w szczególności przewidywaniem rozwoju chorób i epidemii.


Beata Domnik

Nauczyciel chemii

Jestem absolwentką UMK w Toruniu. Kierunek chemii ukończyłam na wydziale mat – fiz- chem. Ukończyłam  również studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą i z Doradztwa Zawodowego.  Podnoszę swoje kompetencje i umiejętności poprzez udział w wielu szkoleniach.    Bardzo lubię pracę z młodzieżą, daje ona dużo satysfakcji i cały czas mobilizuje do ciągłego uczenia się. W wolnym czasie lubię przeczytać dobrą książkę i spotykać się z przyjaciółmi.


Dawid Kaczmarek

Nauczyciel biologii

Jestem z wykształcenia biologiem molekularnym. Ukończyłem biologię na Uniwersytecie Gdańskim, a pracę magisterską wykonywałem w Katedrze Biochemii. Bardzo lubię pracę z ambitną młodzieżą, która stawia sobie wysokie poprzeczki. W wolnej chwili podróżuję, czytam książki kryminalne oraz zajmuję się działalnością wydawniczą. Jestem autorem kilku opracowań dla młodzieży licealnej z zakresu biologii i chemii. W pracy zawodowej towarzyszy mi sentencja Goethego: „Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”.


Kinga Klebba

Nauczyciel geografii oraz przyrody

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – kierunek Geografia, specjalność geografia fizyczna i kształtowanie krajobrazu. Terenowy Przewodnik Turystyczny – powiaty: pucki, wejherowski, lęborski. Pilot Wycieczek.


Ewa Lange

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Pedagog, tłumacz i literaturoznawca. Język angielski kocha od zawsze, wiedzę o nim przekazuje kolejnym pokoleniom już niemal dekadę. Od urodzenia mieszka nad Bałtykiem i nie wyobraża sobie życia bez szumu morza w tle. Uwielbia czytać, szczególnie literaturę fantasy; ulubionym autorem na zawsze pozostanie J.R.R. Tolkien.


Anna Lesnau Wallis

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na uniwersytecie VanAmsterdam w Holandii brałam udział w projekcie dotyczącym przemiandemograficznych i segregacji mniejszości narodowych w Londynie.Jestem także absolwentką City of Bristol College, United Kingdom, AATTechnician NVQ4.


Natalia Reske

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych  w Toruniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Język angielski jest dla mnie przede wszystkim narzędziem służącym komunikacji, poznawaniu ludzi i świata, dlatego też w swojej pracy największy nacisk kładę na przyswojenie przez uczniów tej sprawności tak, aby nauka nie kojarzyła im się tylko z mozolnym zapamiętywaniem.


James Wallis

Nauczyciel języka angielskiego native speaker

Absolwent University College London. Moim celem jest pomóc uczniom w odblokowaniu ich umiejętności językowych poprzez ćwiczenia, aby stać się bardziej płynnym i pewnym w języku angielskim.


Magdalena Domnik

Nauczyciel języka niemieckiego

Ukończyłam studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Humanistycznym (kierunek; Filologia Germańska, specjalizacja nauczycielska).  Podyplomowe studia Edukacja dla bezpieczeństwa z uprawnieniami do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją są języki obce i nowinki technologiczne, które z powodzeniem wykorzystuję na zajęciach z młodzieżą.


Natalia Dorocka

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Hola todos:)
10 lat życia w Hiszpanii pozwoliły mi poznać ten język i kulturę dogłębnie a studia filologiczne z tego kierunku nauczyły mnie jak przekazać całą tę wiedzę, którą posiadam. W swoją pracę wkładam dużo wysiłku i starań żeby zajęcia były ciekawe. Każdą lekcję dla uczniów przygotowuję indywidualnie, nakładam duży nacisk na rozmowę, bo to ona jest kluczowa w życiu i codzienności w Hiszpanii. 🙂 Twoje dziecko jest ciekawe świata, kultury, historii Hiszpanii? Chce tam pojechać ale boi się, że się nie dogada? Ja mu w tym pomogę i przygotuję go najlepiej jak potrafię, a do tego zawsze mogę podać kilka ciekawych wskazówek i zagadnień o tym pięknym kraju i jego ludziach.


Halina Kacperek

Nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskałam tytuł magistra historii (specjalność nauczycielska ). Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto posiadam również uprawnienia do nauki przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Bardzo lubię pracę z młodzieżą i uczenie. Uważam, że historia jest nauczycielką życia. Uwielbiam również czytać książki i oglądać dobre filmy.


Agnieszka Kaźmierska

Nauczyciel języka kaszubskiego

Studia licencjackie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku filologii polskiej, specjalności nauczycielskiej, dwuprzedmiotowej: polskiej oraz kaszubskiej (wiedza o języku i kulturze kaszubskiej). Tytuł magistra otrzymałam w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku, na kierunku pedagogicznym, specjalność: pedagogika zintegrowanej wczesnej edukacji.

Do bezterminowego nauczania języka kaszubskiego dodatkowo upoważnia mnie zaświadczenie wydane na podstawie egzaminów sprawdzających moją znajomość języka kaszubskiego na potrzeby nauczania, przeprowadzonych przez Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie. Obecnie, moim głównym zainteresowaniem jest język, kultura i historia kaszubska. Z racji miejsca naszego zamieszkania, uważam że każdy powinien posiadać elementarną wiedzę na temat Kaszub, w myśl frazy „cudze chwalicie, swego nie znacie…”.


Przemysław Łockiewicz

Nauczyciel historii

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskałem stopień doktora nauk humanistycznych oraz licencjat z filologii klasycznej o specjalności cywilizacja śródziemnomorska. Wykładam również na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją jest historia, socjologia oraz języki starożytne. Lubię podróżować i poznawać zabytki antycznych kultur.


Ks. Wojciech Ulasiński

Nauczyciel religii

Ukończyłem Gdańskie Seminarium Duchowne i Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuję się muzyką, sportem, a przede wszystkim moją branżą: głoszeniem Ewangelii i obserwacją, jak nadal działa z mocą i przemienia ludzi.