Liceum Akademickie
im. Macieja Płażyńskiego
w Pucku

Małgorzata Oberzig

 • dyrektor Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku
 • nauczyciel matematyki

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Matematyki Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Od wielu lat jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Matematyka to jej wielka pasja i fascynacja. Uwielbia uczyć, mogłabym godzinami tłumaczyć uczniom trudne zadania. Najbardziej cieszy ją to, że wielu wychowanków studiuje, bądź już ukończyło studia związane z matematyką. Mimo że praca nauczyciela jest bardzo ciężka nie zamieniłaby jej na żadną inną.

Damian Biedrzycki

 • nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent Akadami Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Miłośnik sportów wodnych i białego szaleństwa. Instruktor narciarstwa zjazdowego i pływania. Ratownik WOPR. Amator żeglarstwa i windsurfingu. Zapalony motocyklista.

Karolina Budzisz

 • nauczyciel języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność nauczycielska). Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zrealizowała liczne praktyki zawodowe w gdańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zainteresowania badawcze: postsekularyzm, stereotypizacja językowa, moda językowa, literatura podróżnicza i wspomnieniowa.

Norbert Budzisz

 •   nauczyciel matematyki
 • wychowawca klasy 1 LA

Absolwent Politechniki Gdańskiej. W pracy z uczniami kieruje się sentecją Janusza Korczaka: „Dobry wychowawca nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje.”

Magdalena Domnik

 • nauczyciel języka niemieckiego

Ukończyłam studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Humanistycznym (kierunek; Filologia Germańska, specjalizacja nauczycielska).  Podyplomowe studia Edukacja dla bezpieczeństwa z uprawnieniami do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją są języki obce i nowinki technologiczne, które z powodzeniem wykorzystuję na zajęciach z młodzieżą.

Beata Domnik

 • nauczyciel chemii

Jestem absolwentką UMK w Toruniu. Kierunek chemii ukończyłam na wydziale mat – fiz- chem. Ukończyłam  również studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą i z Doradztwa Zawodowego.  Podnoszę swoje kompetencje i umiejętności poprzez udział w wielu szkoleniach.    Bardzo lubię pracę z młodzieżą, daje ona dużo satysfakcji i cały czas mobilizuje do ciągłego uczenia się. W wolnym czasie lubię przeczytać dobrą książkę i spotykać się z przyjaciółmi.

Natalia Dorocka

 • nauczyciel języka hiszpańskiego

Hola todos:)
10 lat życia w Hiszpanii pozwoliły mi poznać ten język i kulturę dogłębnie a studia filologiczne z tego kierunku nauczyły mnie jak przekazać całą tę wiedzę, którą posiadam. W swoją pracę wkładam dużo wysiłku i starań żeby zajęcia były ciekawe. Każdą lekcję dla uczniów przygotowuję indywidualnie, nakładam duży nacisk na rozmowę, bo to ona jest kluczowa w życiu i codzienności w Hiszpanii. 🙂 Twoje dziecko jest ciekawe świata, kultury, historii Hiszpanii? Chce tam pojechać ale boi się, że się nie dogada? Ja mu w tym pomogę i przygotuję go najlepiej jak potrafię, a do tego zawsze mogę podać kilka ciekawych wskazówek i zagadnień o tym pięknym kraju i jego ludziach.


Krystian Formella

 •   nauczyciel matematyki 

Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej na kierunku matematyka o specjalnościach biomatematyka i bioinformatyka. Interesuje się zastosowaniem matematyki w medycynie, w szczególności przewidywaniem rozwoju chorób i epidemii.


Halina Kacperek

 • nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskałam tytuł magistra historii (specjalność nauczycielska ). Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto posiadam również uprawnienia do nauki przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. Bardzo lubię pracę z młodzieżą i uczenie. Uważam, że historia jest nauczycielką życia. Uwielbiam również czytać książki i oglądać dobre filmy.

Dawid Kaczmarek

 • nauczyciel biologii

Jestem z wykształcenia biologiem molekularnym. Ukończyłem biologię na Uniwersytecie Gdańskim, a pracę magisterską wykonywałem w Katedrze Biochemii. Bardzo lubię pracę z ambitną młodzieżą, która stawia sobie wysokie poprzeczki. W wolnej chwili podróżuję, czytam książki kryminalne oraz zajmuję się działalnością wydawniczą. Jestem autorem kilku opracowań dla młodzieży licealnej z zakresu biologii i chemii. W pracy zawodowej towarzyszy mi sentencja Goethego: „Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”.

Robert Kanaan

 • nauczyciel wiedzy o kulturze, muzyki oraz zajęć artystycznych

Absolwent Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Instruktor w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie (odpowiedzialny m.in. za szkolenie i egzaminowanie przewodników).Kompozytor – jedna z czołowych postaci polskiej muzyki elektronicznej i ilustracyjnej. Operuje własnym niepowtarzalnym stylem, łączy elementy klasyczne i etniczne. Jest cenionym i uznanym twórcą teatralnym.NAGRODY, WYRÓŻNIENIA

 • Festiwal Młodej Sztuki w Poznaniu (kompozycja)
 • Rzeczpospolita (Janusz R. Kowalczyk) – Najlepsza muzyka w sezonie teatralnym 95/96 w Polsce w rankingu miesięcznika Teatr

Agnieszka Kaźmierska

 • nauczyciel języka kaszubskiego

Studia licencjackie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku filologii polskiej, specjalności nauczycielskiej, dwuprzedmiotowej: polskiej oraz kaszubskiej (wiedza o języku i kulturze kaszubskiej). Tytuł magistra otrzymałam w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku, na kierunku pedagogicznym, specjalność: pedagogika zintegrowanej wczesnej edukacji.

Do bezterminowego nauczania języka kaszubskiego dodatkowo upoważnia mnie zaświadczenie wydane na podstawie egzaminów sprawdzających moją znajomość języka kaszubskiego na potrzeby nauczania, przeprowadzonych przez Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie. Obecnie, moim głównym zainteresowaniem jest język, kultura i historia kaszubska. Z racji miejsca naszego zamieszkania, uważam że każdy powinien posiadać elementarną wiedzę na temat Kaszub, w myśl frazy „cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

Kinga Klebba

 • nauczyciel geografii oraz przyrody

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – kierunek Geografia, specjalność geografia fizyczna i kształtowanie krajobrazu

Terenowy Przewodnik Turystyczny – powiaty: pucki, wejherowski, lęborski. Pilot Wycieczek.

Krzysztof Laddach

 • nauczyciel fizyki

Ukończyłem z wyróżnieniem pierwszy i drugi stopień studiów na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Obecnie jestem doktorantem w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej w specjalności Automatyka, Elektrotechnika i Elektronika, gdzie kontynuuję prace związane z sztuczną inteligencją rozpoczęte w pracy magisterskiej. W nauczaniu fizyki uważam, że oprócz wyniku ważne jest jej rozumienie.

Ewa Lange

 • nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Pedagog, tłumacz i literaturoznawca. Język angielski kocha od zawsze, wiedzę o nim przekazuje kolejnym pokoleniom już niemal dekadę. Od urodzenia mieszka nad Bałtykiem i nie wyobraża sobie życia bez szumu morza w tle. Uwielbia czytać, szczególnie literaturę fantasy; ulubionym autorem na zawsze pozostanie J.R.R. Tolkien.

Anna Lesnau Wallis

 • nauczyciel języka angielskiego i geografii
 • wychowawca klasy 2 LAG


Ukończyłam Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na uniwersytecie VanAmsterdam w Holandii brałam udział w projekcie dotyczącym przemiandemograficznych i segregacji mniejszości narodowych w Londynie.Jestem także absolwentką City of Bristol College, United Kingdom, AATTechnician NVQ4

Przemysław Łockiewicz 

 • nauczyciel historii 
 • wychowawca klasy 3 LAH

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskałem stopień doktora nauk humanistycznych oraz licencjat z filologii klasycznej o specjalności cywilizacja śródziemnomorska. Wykładam również na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją jest historia, socjologia oraz języki starożytne. Lubię podróżować i poznawać zabytki antycznych kultur.

Katarzyna Rawicz- Stocka

 • nauczyciel języka angielskiego

Jestem magistrem anglistyki o specjalności tłumaczeniowej. W swojej pracy najwięcej uwagi poświęcam konwersacjom, po to aby język angielski stał się łatwiejszy i bardziej przyjazny, a bariera językowa obca. Do moich zainteresowań oprócz literatury krajów anglosaskich należą także kraje Dalekiego Wschodu, w szczególności kultura i język japoński, który jest moją drugą pasją.

Natalia Reske

 • nauczyciel języka angielskiego 
 • wychowawca klasy 3 LAB

Jestem absolwentką filologii angielskiej i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych  w Toruniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Język angielski jest dla mnie przede wszystkim narzędziem służącym komunikacji, poznawaniu ludzi i świata, dletego też w swojej pracy największy nacisk kładę na przyswojenie przez uczniów tej sprawności tak, aby nauka nie kojarzyła im się tylko z mozolnym zapamiętywaniem

Marcin Selke

 • nauczyciel języka polskiego oraz informatyki
 • wychowawca klasy 2 LAP 

Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Filologia Polska (nauczycielska). W trakcie dalszych studiów na Uniwersytecie Gdańskim zdobył uprawnienia do nauczania przedmiotów informatycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Prywatnie fan Sherlocka Holmesa, miłośnik literatury kryminalnej, muzyki elektronicznej i rozrywki typu escape room. Interesuje się też tematyką IT, a w szczególności sferą hardware.

Karolina Turczyn

 • nauczyciel wspomagający

Ukończyłam studia, drugiego stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z pedagogiki rewalidacyjnej ze wspomaganiem rozwoju i terapią osób niepełnosprawnych. Miałam przyjemność pracować z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością, w dalszym ciągu doskonalę swoje umiejętności i pogłębiam swoją wiedzę jako oligofrenopedagog.

Ks. Wojciech Ulasiński

 • nauczyciel religii

Ukończyłem Gdańskie Seminarium Duchowne i Uniwersytet Kardynała

Wyszyńskiego w Warszawie.

Interesuję się muzyką, sportem, a przede wszystkim moją branżą:

głoszeniem Ewangelii i obserwacją, jak nadal działa z mocą i przemienia ludzi.

James Wallis

 • nauczyciel języka angielskiego native speaker

Absolwent University College London. Moim celem jest pomóc uczniom w

odblokowaniu ich umiejętności językowych poprzez ćwiczenia, aby stać się

bardziej płynnym i pewnym w języku angielskim.

Justyna Wardyn

 • nauczyciel języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność nauczycielska). Interesuję się literaturą współczesną, literaturą faktu, malarstwem oraz muzyką.