Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Dotarliśmy w poniedziałkowy deszczowy poranek z przygotowanymi przez Darczyńców paczkami do „zastępczej” rodziny w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Wraz z panią Barbarą w mieszkaniu przebywała również asystentka, gdyż seniorka jest osobą nie chodzącą. Gdy do pokoju zostały wniesione paczki pani Barbara i jej opiekunka były w ogromnym szoku. Ani seniorka, ani opiekunka nie spodziewały się aż tak ogromnej pomocy. Gdy zaczęły rozpakowywać paczki ich zdziwienie i niedowierzanie odjęły kobietom mowę. Zaskoczenie powoli przechodziło w uznanie. Pani Barbara cieszyła się z podarowanej odzieży. Na widok produktów spożywczych i środków czystości zauważyłam w oczach kobiety powstrzymywane łzy radości. Przyjechała również „spóźniona” nowa lodówka i seniorka zobowiązała się, że postara się wieczorem przejść z pomocą asystentki do drugiego pokoju, aby ją osobiście rozpakować. Gdy w trakcie naszego pobytu zajrzała do ostatniego podarunku znalazła w nim kartkę z życzeniami oraz krzyżówki i książkę. Bardzo się ucieszyła i powiedziała: „jeszcze nigdy nie dostałam takich prezentów, choć minął już czas świąteczny, dla mnie właśnie teraz są najwspanialsze Święta😍. Takie przygotowali dla mnie cudowni ludzie❤️, którzy niosą radość i szczęście nie pytając o nic”. Wieczorem otrzymaliśmy telefon od pani asystentki, która prosiła, aby przekazać Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowywaniu paczek najszczersze podziękowania. „Pani Barbara dopiero po paru godzinach zrozumiała😀 i szczerze docenia tak ogromne zaangażowanie. Kobieta prosiła, aby wspomnieć, że przez najbliższe miesiące nie będzie musiała martwić się ani o posiłki, ani o środki czystości. A także będzie bardzo mocno starała się, aby wrócić do sprawności. Chce również życzyć cudownym 😘Darczyńcom samych radosnych dni w Nowym Roku, niech Ich myśli i serca zawsze będą radosne, a dobro, którym została obdarowana niech towarzyszy Darczyńcom💖 na każdym kroku”.

Słowo od Wolontariusza

Drodzy Darczyńcy❤️, tak trudno było przekazać Wam informację o tym, że pani Liliana niestety nie będzie cieszyła się z pomocy jaką dla niej przygotowaliście😒. Po otrzymaniu od nas wiadomości o śmierci seniorki zdecydowaliście, że chcecie pomóc samotnej osobie w naszym Rejonie. To dzięki Wam ❤️kochani Darczyńcy, pomoc otrzymała kolejna osoba. Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i wspaniały kontakt od momentu dokonania wyboru Rodziny, aż do chwili, w której przekazane zostały przygotowane przez Was paczki. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeby pomocy osobom w trudnej życiowej sytuacji mogliśmy uczestniczyć w tak bardzo wzruszających chwilach jakimi jest czas przekazywania Rodzinom paczek przygotowanych przez Darczyńców.

Wielkie brawa👏 dla Was Pedagodzy i Rodzice za angażowanie cudownych młodych ludzi i szerzenie wśród Nich idei mądrej pomocy.

Niech dobro, które przekazaliście Rodzinie w potrzebie towarzyszy Wam Wszystkim❤️ w tym Nowym Roku. Obyście osiągnęli zamierzone cele, realizujcie Wasze wszystkie plany i cieszcie się każdym przeżytym dniem, bo serca Wasze są przepełnione dobrem💕