Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Liceum Akademickie z akredytacją w programie Erasmus+

Z wielką radością informujemy, że naszej szkole została przyznana akredytacja w sektorze Edukacja szkolna w ramach akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)! Znaleźliśmy się w prestiżowym gronie szkół w Polsce, które w tym roku otrzymały ten „biletu wstępu do programu” w sektorze edukacja szkolna. Akredytacja daje nam uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania na realizowanie mobilności uczniów i kadry, jest rodzajem członkostwa w programie w kolejnych latach.

Przyznanie akredytacji w programie Erasmus stanowi potwierdzenie, że wnioskodawca ustanowił plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności w ramach szerzej zakrojonych działań wpisujących się w rozwój swojej organizacji.

Oznacza to, że w najbliższym czasie będziemy realizować 10 projektów dla naszych uczniów i kadry nauczycielskiej.

Udział w projekcie umożliwia naszej szkole otwieranie się na świat i współpracę międzynarodową. Zatem rozpoczynamy naszą europejską przygodę!!! Teraz jeszcze moc dokumentacji i dopięcia spraw formalnych i zaczynamy pakować walizki!

Ogromne podziękowania dla autorki wniosku – Pani Moniki Budzich!