Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Relacja z wręczenia Szlachetnej paczki p. Janinie

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Po telefonie do pani Janiny i poinformowaniu, że przybędziemy następnego dnia nie ukrywała szczęścia i wzruszenia z tego powodu. Po przybyciu na miejsce przywitała nas z ogromnym uśmiechem na twarzy wraz z swoim największym przyjacielem – pieskiem. Po wniesieniu wszystkich paczek, ich ilość bardzo zaskoczyła panią Janinę, która nie ukrywała swojego wzruszenia, łezka zakręciła się jej w oku. Na początek została jej wręczona najważniejsza paczka, w której znajdowała się koszulka oraz autografy jej uwielbionego piłkarza. Po zobaczeniu podarunków pani Janina rozpłakała się, mówiła że są to jej najcudowniejsze święta w życiu i nikt nigdy nie zrobił jej tak wspaniałego prezentu. Podziękowała także za opał, który został dostarczony kilka dni szybciej. W mieszkaniu pani Janiny było bardzo ciepło, sama przyznała, że jest to jej pierwsza zima, kiedy może chodzić w samej koszulce po domu. Rozpakowując kolejne paczki cieszyła się z każdej rzeczy w otrzymanej. Była w ogromnym szoku, kiedy zobaczyła voucher do okulisty. Wzruszyła ją myśl, że tylu cudownych ludzi dobrego serca chciało jej pomóc. Podziękowała wszystkim jeszcze raz i złożyliśmy sobie życzenia.

Słowo od Rodziny

Pani Janina pragnie niezmiernie podziękować darczyńcy za okazaną pomoc oraz za dobre serce. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej cudownej paczki.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję bardzo serdecznie za okazaną pomoc, a także za serce włożone w przygotowanie paczki. Pragnę również podziękować uczniom za tak szybkie zorganizowanie paczki i zdobycie tak ważnego dla pani Janiny autografu swojego ulubionego piłkarza. Chciałabym życzyć Pani wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku, a także wesołych, radosnych pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Słowo „Dziękuję” to za mało. Jako darczyńcy spisaliście się w 100%, brawa dla Was!

A teraz słowo od koordynatora:
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom (szczególnie p. Julicie Konkel za koordynację paczki w Szkole Podstawowej), dyrekcji oraz pracownikom technicznym za zorganizowanie tak olbrzymiej paczki. Nie będę ukrywać, że w tym roku lekko się wahałam czy przy obecnych cenach opału i sprzętu AGD będziemy w stanie sprostać potrzebom rodziny – jak się okazało – niepotrzebnie. Kochani, w Szkole Podstawowej i Technikum zgromadzono żywność, chemię gospodarczą, karmę dla psa – na szacowaną kwotę około 4500zł (30 kartów). Cudowny anioł – p. Barbara wraz z rodziną zakupiła 1 tonę węgla. W szkołach średnich zebraliśmy 3002,5 zł, za które kupiliśmy dodatkowe pół tony węgla, odzież, pościele, prześcieradła, koc,kapcie, zegarek, perfumy, wykupiliśmy wizytę u okulisty wraz z nowymi okularami oraz odkurzacz.
Z racji zakupu węgla przez p. Barbarę, byliśmy w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby p. Janiny i pozostał nadmiar środków, więc część pieniędzy przeznaczyliśmy na 3 inne cele: dofinansowanie paczek dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie,  zakup pieluch oraz środków pielęgnacyjnych dla niepełnosprawnego nastolatka z Władysławowa oraz zakup żywności suchej dla rodziny z innej paczki.

Ps. Szczególnie dziękuję uczniom, którzy włączyli się w paczkę poprzez organizację zakupów, pakowanie oraz noszenie kartonów z rzeczami; Julce za zorganizowanie autografów i koszulki, Hubertowi za montaż filmu. Panie Remku i Michale wielkie podziękowania za transport i logistykę w dniu przekazania paczki do magazynu.

Mam nadzieję, że kolejna paczka za rok:)
Życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku
Kinga Klebba