Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Szlachetna paczka

Szkoła Podstawowa „Małe Morze” im. ks. J. Kaczkowskiego wraz z ZS im. Macieja Płażyńskiego w Pucku przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. W tym roku pragniemy pomóc p. Janinie. Zbiórkę kończymy 3.12.2021 r.

SZKOŁA PODSTAWOWA zbiera do kartonów żywność i chemię gospodarczą (potrzeby 1 i 2 z opisu poniżej) oraz karmę suchą i mokrą dla psa; osoba do kontaktu p. Julita Konkel

ZS im. M. Płażyńskiego w ramach zbiórki zajmuje się organizacją pozostałych potrzeb p. Janiny

Historia Rodziny

Pani Janina miała bardzo szczęśliwe życie, spełniała się grając w piłkę nożną. Jednak nagle zaczęły pojawiać się niepokojące objawy, a następnie diagnoza trudnej i pogłębiającej się choroby. Wymagało to natychmiastowej, specjalistycznej pomocy. Po kilku latach całą sytuacje pogorszyło śmierć ojca Pani Janiny, a następnie matki, pozostawiając ją całkowicie samą. Od tamtego momentu musi polegać całkowicie na sobie oraz na kilku znajomych i kuzynce, którzy wspierają ją w miarę swoich możliwości. Największym przyjacielem Pani Janiny jest jest jej piesek, z którym spędza cały dzień, opiekując się nim i oddając mu całe swoje serce. Pani Janina żyje dzięki rencie oraz dodatkom z GOPS-u w sumie 1110zł, po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania w wysokości 830 zł, pozostaje jej na życie 280 zł miesięcznie.

Piękno Rodziny

Pani Janina ma niezwykły talent do pieczenia znakomitych ciast. Kocha się nimi dzielić z odwiedzającymi ją znajomymi oraz rodziną. Pani Janina od dziecka jest ogromną fanką piłki nożnej, uwielbia oglądać mecze z udziałem Reprezentacji Polski. Do tej pory nie opuściła ani jednego, lecz niestety może oglądać je tylko w telewizji. Jest ogromną fanką Kamila Jóźwiaka, uwielbia oglądać jego piłkarskie wyczyny na boisku. Pani Janina każdego dnia dziękuję za siłę do walki z tak ciężką chorobą. Jest także niezwykle wdzięczna za życie, które może teraz wieść, pomimo wszystkich przeciwności losu. Wciąż walczy o lepsze jutro. Nie marzy o niczym innym, jak o zdrowiu, na którym bardzo jej zależy.

Potrzeby Rodziny

1. Żywność (herbata, kawa , ryż , kasza, makaron , mąka , cukier , cukier wanilinowy, proszek do pieczenia, olej lub oliwa z oliwek, dżem , konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, kisiel, budyń ,sosy w słoiku, pulpety w słoikach, fasolka w słoikach, majonez, musztarda, rodzynki, bakalie, orzechy, słodycze, herbatniki, ciastka , passaty, przeciery pomidorowe, pesto.

Z racji na niskie przychody często nie starcza środków na podstawowe produkty żywnościowe. Produkty z długim terminem ważności pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy na inne wydatki.

2. Środki czystości (mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące – do podłóg, toalety, papier toaletowy, ścierki, gąbki do naczyń, gąbki do kąpieli , balsam)

3. Wizyta u okulisty

Pani Janina od dawna nie badała wzroku, a ma wodę, która mocno się pogłębia, niezbędne jest wykonanie profesjonalnego badania.

4) Opał – węgiel 1 tona

Pani Janina ogrzewa mieszkanie węglem lub drewnem, obecnie nie stać jej na zakup niezbędnego opału na zimę.

5) Odzież / obuwie

Sweter (Zimowe) Rozmiar: XL, Uwagi: Odcień zielonego

Skarpetki (Zimowe) Rozmiar 41, ciemne kolory

Bluzka (Zimowe) Rozmiar: L, Uwagi: Kolor zielony

Kapcie (domowe) Rozmiar: 41, Uwagi: Kolor ciemny

6) Wyposażenie mieszkania

Pościel (poszwy, prześcieradło) wymiary 160*200, w ciemniejszych kolorach.

Koc

7) Ważne jest dla Pani Janiny również zapewnienie psu odpowiedniego jedzenia, na które nie zawsze może sobie pozwolić – KARMA DLA PSA sucha i mokra

8) Szczególne upominki

Elektroniczny zegarek na rękę, perfumy