Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Szlachetna paczka – relacja z wręczenia prezentów p. Janinie

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Janina wraz z pieskiem czekała już na nas w otwartych drzwiach. Było nas sporo w raz z Darczyńcą- 8 osób, co ułatwiło wnoszenie paczek na ostatnie piętro bloku. Już przy 5 paczce pojawiły się pierwsze łzy i niedowierzanie, że na dole w samochodzie czeka jeszcze 29 pozostałych paczek. Podczas każdego powrotu do mieszkania z kolejną paczką słyszałam jak Pani Janina mówi „aż tak dużo tych paczek?”

Jako pierwsza została otwarta paczka z 'niespodziankami’ dla Pani Janiny. Znalazła się w niej płyta Ani Wyszkonii, którą Pani Janka bardzo lubi ale był też bon do sklepu odzieżowego, do którego Pani Janka chodziła oglądać sukienki – teraz będzie mogła jedną z nich kupić :). Przy tych prezentach pojawiło się bardzo duże wzruszenie, że takie prezenty można otrzymać od obcych sobie ludzi. Dla pieska również nie zabrakło niespodzianek co wywąchał swoim czujnym nosem :). Po rozpakowaniu wszystkich prezentów przyszedł czas żeby usiąść i na spokojnie porozmawiać oraz poznać się z Darczyńcą. Nie obyło się bez śmiesznych historyjek z życia obojga.

Słowo od Rodziny

Pani Janka na do widzenia uściskała kogo mogła i bardzo dziękowała za dobre serce jakie wszyscy jej okazali. Otrzymaliśmy również piękny upominek w postaci aniołka do powieszenia na choinkę. Troszkę później dostałam także wiadomość ze słowami: „Skradliście moje serce i Wolfisia już na zawsze. Bardzo dziękuję.”

Słowo od Wolontariusza

To było piękne i wzruszające spotkanie. Bardzo dziękuję Darczyńcy za tak skrupulatnie przygotowaną paczkę. Widać, że paczka była przygotowywana z wielkim otwartym na innych sercem. Życzę spotykania równie dobrych ludzi na swojej drodze, dużo zdrówka dla całej rodziny, oraz Wesołych Świąt!

Podsumowanie i podziękowania:  

W ciągu niespełna trzech tygodni wspólnymi siłami Szkoły Podstawowej im. ks. J. Kaczkowskiego oraz Liceum Akademickiego i Technikum Informatycznego w Pucku udało się skompletować paczkę dla p. Janiny.  Zebraliśmy dużo żywności trwałej, chemii gospodarczej i karmy dla zwierząt. Rodzice ze szkoły podstawowej przekazali kartę podarunkową na odzież. W szkołach średnich przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, za które kupiliśmy wieszak, baterię kuchenną, voucher na buty, karmę dla psa, żywność i chemię gospodarczą oraz drobne upominki.  Szacowana wartość paczki wyniosła 3940 zł.  

Dziękuje:  

– uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie paczki,   

– panu Remkowi i Piotrowi za logistykę i transport,   

– p. Marzenie oraz pracownikom PHPU OLEŃKA KAMIENICA POLSKA za podarowanie kojca oraz chemii gospodarczej.