Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą

11 grudnia 2019 uczniowie Liceum Akademickiego im. M. Płażyńskiego w Pucku oraz Technikum Informatycznego im. M. Płażyńskiego w Pucku wzięli udział w spotkaniu z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz oraz poseł RP Kazimierz Plocke. Pan Prezydent we wstępie omówił problemy z jakimi boryka się dzisiejszy świat,porównał również swoją epokę, którą nazwał epoką podziałów, z obecną, epoką intelektu, informacji i globalizacji. Wielokrotnie podkreślił wartość edukacji i zaznaczył, że to właśnie uczestnicy spotkania – nasza młodzież będzie się musiała zmierzyć z wyzwaniami współczesności.

Po wstępie wywiązała się dyskusja – uczniowie mieli możliwość rozmowy z panem prezydentem. Padło wiele pytań z różnych dziedzin. Uczniowie pytali o komunizm, nagrodę Nobla, obecną sytuację polityczną i gospodarczą, ale również o dzieciństwo i ulubiony przedmiot szkolny Lecha Wałęsy.

Na koniec zgromadzeni na sali zaśpiewali Panu Prezydentowi gromkie sto lat i mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie było bardzo interesujące i wzbudziło wiele emocji.